Tento projekt je spolufinancován
městem Brnem

Město Brno - logo

Soutěž

Podělte se s námi o váš životní příběh a vyhrajte atraktivní ceny od partnerů projektu.

Soutěžíme ve dvou kategoriích:
a) senioři jednotlivci
b) senioři – obyvatelé domovů pro seniory

Cena – zasíťování domu nebo bytu v hodnotě 10 000 Kč, zasíťování domova pro seniory v hodnotě 50 000 Kč.

Nejlepší příběhy budou vybrány porotou.

Patronem projektu je Vladimír Hron
Respilon - Life's worth it

RESPILON Group s. r. o. se jako první společnost na světě začala věnovat výrobě nanovlákenných produktů pro koncové uživatele. Díky tomu jsme schopni přinášet výrobky, které mají pozitivní vliv na lidské životy a zároveň přináší inovativní technologie 21. století. Věříme, že pomáhat lidem vést lepší a zdravější život má smysl, proto se věnujeme nejen výzkumu, ale i nadačním a charitativním projektům.

Mise Respilonu spočívá v ochraně lidského zdraví za použití nanovlákenných produktů v každodenním životě. Proč právě nanovlákno? Dokáže zachytávat i ty nejmenší částice, které nejvíce škodí našemu zdraví.

Začátky Respilonu jsou spjaty s ochranou ústenkou ReSpimask, která jako první svého druhu využívá vlastnosti filtrační nanovlákenné membrány. Díky tomu chrání uživatele před viry, bakteriemi, alergeny, smogem a prachem. Na ReSpimasku navázal antismogový šátek Scarf, který dokáže ochránit uživatele před stejným nebezpečím jako ReSpimaska. Design šátku byl navrhován tak, aby zapadl do každodenního života, a proto je vhodnou volbou do města, protože Vás ochrání, ale nevyvolává „zvídavé emoce“.

Těmito produkty jsme ochránili lidské zdraví venku, nicméně nebezpečné částice pronikají i do interiérů. Proto jsme vyvinuli okenní membránu Respilon, která zachycuje smog, škodlivé zplodiny, alergeny, ale i dešťovou vodu a intenzivní sluneční záření. Dokáže tak ochránit váš domov před útokem neviditelných částic.

Imunitní systém starších lidí bývá často oslabený, a proto náchylnější na různá onemocnění. Protože věříme v ochranu zdraví v jakémkoliv věku, rozhodli jsme se právě tyto membrány do oken věnovat do vybraných domovů pro seniory. Projekt Zlatá nitka je skvělý v tom, že spojuje vzpomínky, které by jinak mohly být zapomenuty. My v Respilonu jsme hrdi, že se jsme se stali jeho součástí.